Historia "Lekarz domowy"

Pomysł na kompleksową obsługę pacjenta powstał w 1992 roku. W małym gabinecie rozpoczęto pierwszą w Polsce opiekę lekarską połączoną z wizytami domowymi w odpowiedzi na wielkie zapotrzebowanie na opiekę nad całą rodziną. W wyniku tego w kolejnych latach rozszerzono zakres usług lekarskich o kolejnych specjalistów i zabiegi operacyjne. Wykonano wtedy po raz pierwszy na terenie dawnego województwa częstochowskiego pierwszą małoinwazyjna operację (cholecystektomię laparoskopową - laparoskopowe wycięcie pęcherzyka żółciowego) oraz pierwsze operacje z zakresu miniflebektomii (operacji usuwania żylaków kończyn dolnych).

Dyrektor LEKARZ DOMOWY Wiesław Pawełczas

Zakres działalności rozszerzono o badania USG (w tym Color-Doppler), spirometrię i audiometrię. Od 1996 rozpoczęto wykonywanie badań profilaktycznych dla kierowców.

Zadowolenie pacjentów i ich rodzin wymusiło w kolejnych latach wielospecjalistycznej i kompleksowej opieki poszerzenie i rozwój działalności.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Pacjentów i ich rodzin "LEKARZ DOMOWY" przygotował dla nich nowoczesną placówkę w postaci symbiozy Kliniki jednego dnia (Chirurgia jednego dnia) oraz Specjalistycznych poradni lekarskich.

Starając się spełnić Państwa oczekiwania lekarze specjaliści podnosząc swoje kwalifikacje zaoferują Państwu nowoczesne podejście i opiekę dla całej rodziny.